• +90 (212) 510 11 45 - +90 (542) 209 18 18
  • hakanpanelcit@gmail.com - info@hakanpanelcit.com

Bizden Haberler

Tel Çit Sistemleri

Haber Tarihi: 08-06-2016

Dekoratif, sınır belirleyici, çevre güvenliğini sağlamak amacı ile kullanılan tel çit sistemleri, Dekoratif modelleri ile her mekânda uygulanabilmektedir. Simetrik ve esnek bir yapıya sahip olduğu için doğal olaylara karşı, oldukça kullanışlı bir tel çit sistemidir.

Şık görünümü, kolay montaj edilebilmesi ve diğerlerine göre daha dayanıklı oluşu tercih sebebidir. Tel Örgü sistemlerinde tel çit sistemleri duvara veya toprağa monte edilebilir.

Yüksek kaliteli malzemeler ile uygun fiyata tel çit sistemlerine ulaşmak mümkündür.

Dikenli tellerin; diken kalınlığı 2mm diken aralığı 9,5 cm, diken boyu, 12 mm, dken uç açısı 45 Galvanizli kaplama yöntemi %99 çinko ile 450-eriğinde sıcak daldırma galvaniz usulü konvansiyonel sarımdır.

Jiletli tel örgüler kendi aralarında, Düzlemsel, helezon, düz hat, olarak ayrılırlar.

Tel Çit Nerelerde Kullanılır?

Tel çitler kullanıldıkları yerlere göre farklılık gösterebilirler, dikenli, jiletli ve kafes tel örgü modelleri istenilen renkler de üretilebilmektedir. Tel çitlerin kullanıldığı yerlere örnek vermek gerekirse; Çiftliklerde hayvanların kalacakları yerleri ayırmak, çiftliğin sınırlarını belirlemek amacıyla, Askeri Alanlarda güvenliği sağlamak amacıyla, Fabrika Ambar ve Depolama Alanlarında ürünleri ve depoda bulunan malzemeleri korumak amacı ile  tarlalarda ürünleri korumak tarla sınırlarını belirtmek, Koruma ve sınır belirleme, Park ve Bahçelerde güvenliği sağlamak için, Fabrika sınırları, Lojmanlar, Otoyollarda sınırları belirlemek, Organize Sanayi Siteleri ve siteler kullanıldığı başlıca yerler arasındadır.

Tel Çit Sistemleri Neden Kullanılır?

İnsanlar doğaları gereği yer edinme ve bulundukları yeri koruma ihtiyacı duyarlar. Bu sebepler ile evlerini, yaşadıkları, okudukları ve çalıştıkları alanları korumak amacı ile tel çit sistemlerine gereksinim duyarlar. Ayrıca barınaklarda,Ceza evlerinde, balkonlara, bahçe giriş kapılarına, Basketbol, Futbol, voleybol sahalarının çevrelerine, Otopark kapı sistemlerinde kullanılmaktadır.